Sıkça Sorulan Sorular

DELİOLİ zeytinyağı hangi bölgeye ait ve hangi zeytin türünden elde ediliyor?

Bahçemiz Muğla ilimizin Milas ilçesine bağlı Kıyıkışlacık Köyü’nde yer alıyor. DELİOLİ zeytinyağımız bölgeye özel Memecik türü zeytinlerimizden elde ediliyor.

DELİOLİ zeytinyağının bizlere hasarsız ulaşması için ne gibi önlemler alıyorsunuz?

Hem şişelerimiz hem tenekelerimiz, hava kanallı poşetler içerisinde çift oluklu karton kolilere yerleştirilir ve özenle bantlanıp paketlenir.

DELİOLİ zeytinyağı filtre edilmiş mi?

Evet, kısa sürede fermante olup raf ömrünü yitirmemesi için aksi belirtilmedikçe DELİOLİ zeytinyağımız filtre edilmiştir.

DELİOLİ zeytinyağı soğuk sıkım mıdır?

Evet, DELİOLİ zeytinyağı “soğuk sıkım”dır (25 °C).

DELİOLİ zeytinyağı fenolik bileşenler ve E-vitamini açısından zengin midir?

Evet, DELİOLİ zeytinyağı fenolik bileşenler ve E-vitamini açısından oldukça zengindir. Numunemize ilişkin akredite laboratuvar (AB-0635-T ve TS EN ISO/IEC 17025:2017) analiz sonuçlarını görmek için tıklayınız.

DELİOLİ zeytinyağı çevre ile dost yöntemler kullanılarak mı üretilmiştir?

Evet. Bahçemizde kimyasal gübre, pestisit, herbisit vb. ekosisteme ve doğal yaşama zararlı uygulamalarda bulunmuyoruz. Çevre ile dost zirai yöntemler kullanarak organik tarım yapıyoruz. Ayrıca gönderdiğimiz numuneler akredite laboratuvarlarda analize tabi tutuluyor. Numunemize ilişkin pestisit kalıntı testi sonucunu görmek için tıklayınız.

DELİOLİ zeytinyağı iki fazlı kontinü sistem teknolojisi kullanılarak son derece özenli ve hijyenik bir ortamda üretilmiştir. Bu sayede hem üretilen birim zeytinyağı için harcanan su miktarı hem de sıkım işlemi sonunda dışarı atılan karasu miktarı en az olmuştur.